Інформація про спеціальність
Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія», освітня програма “Біотехнології”.
Промислова біотехнологія – галузь промисловості і науки, що базується на використанні клітин мікроорганізмів, культур рослинних і тваринних клітин, і біологічних процесів для виробництва практично цінних продуктів (антибіотиків, вакцин та інших біологічно активних речовин).
Кафедра промислової біотехнології та біофармації здійснила перший випуск спеціалістів-біотехнологів у 1998 році. Студенти кафедри спеціалізуються у напрямках промислової біотехнології та біофармації.
Кафедра готує студентів за освітніми стпенями:
- бакалавр,
- магістр,
- доктор філософії.
Форми навчання:
- денна (бюджетна, контрактна),
- заочна (контрактна).
Майбутні фахівці-біотехнологи фактично отримують три освіти: хімічну, інженерну і біологічну. Окрім загальнонаукових, технологічних та інженерних дисциплін, студенти кафедри вивчають такі фундаментальні біологічні науки як мікробіологія, вірусологія, біохімія, молекулярна біологія і генетика, клітинна та генетична інженерія, імунологія. Знання, одержані в процесі навчання, студенти мають змогу використати під час проходження виробничої та науково-дослідної практики в наукових установах та на підприємствах галузі.
Освітня програма “Біотехнології” забезпечує науковими і інженерними кадрами біотехнологічні, біохімічні і хімічні виробництва, підприємства харчової промисловості, наукові та проєктні установи біологічного і хімічного профілю, заклади санітарного і екологічного нагляду, фірми і установи, що займаються випуском харчових добавок, препаратів для ветеринарії, біодобрив тощо, контрольно-виробничі та контрольно-аналітичні лабораторії, центри сертифікації продукції.
Місця практик та роботи випускників кафедри: ВАТ “Фармак”, ВАТ „Київмедпрепарат”, ЗАТ “Фармацевтична фірма “Дарниця””, ЗАТ „Київський вітамінний завод”, ЗАТ „Оболонь”, ЗАТ НВЦ “Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод”, Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, Інститут мікробіології та вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України, Інститут фармакології та токсикології АМН України, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика та багато інших.
Більш детальну інформацію про спеціальність та умови підготовки і вступу Ви зможете дізнатися у Приймальній комісії (Київ, вул. Політехнічна 14, 16 корпус КПІ ім. Ігоря Сікорського), або на кафедрі Промислової біотехнології та біофармації (Контакти)