Промислова біотехнологія – галузь промисловості і науки, що використовує клітини мікроорганізмів, рослин і тварин, а також біологічні процеси для виробництва практично цінних продуктів (антибіотиків, вакцин тощо).

Кафедра Промислової біотехнології  та біофармації входить до складу Факультету біотехнології і біотехніки та проводить підготовку бакалаврів, магістрів, фахівців за другою вищою освітою за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія» (освітня програма «Біотехнології»), а також готує докторів філософії та докторів наук. При вступі абітурієнти подавали сертифікати ЗНО з української мови,  біології, та мінімум один на вибір з хімії, фізики, математики, історії України або географії.

Перший випуск спеціалістів-біотехнологів на кафедрі відбувся у 1998 році. Студенти кафедри спеціалізуються у напрямках промислової біотехнології та біофармації. Наші випускники працюють на провідних промислових підприємствах біотехнологічної та фармацевтичної галузі, викладають у вищих навчальних закладах, створюють нові препарати та технології у наукових інститутах Національної академії наук України. Сьогодні серед співробітників кафедри 3 професори, 7 доцентів, 2 старші викладачі та 5 асистентів.  Викладачі кафедри не лише передають студентам свої знання з фахових дисциплін (мікробіологія і вірусологія, генетика, загальна біотехнологія, загальна імунологія, основи фармацевтичних виробництв тощо), а й проводять наукові дослідження та залучають до них студентів.

Серед основних наукових напрямків кафедри – аналіз генетичних ризиків (проф. Дуган О.М.),  біотехнології вітамінів (доц. Поліщук В.Ю.), біотехнологія і біохімія вищих базидієвих грибів (доц. Клечак І.Р., доц. Ліновицька В.М., доц. Дзигун Л.П.), біотехнологія пробіотиків (проф. Дуган О.М.), ферментів та антибіотиків (проф. Тодосійчук Т.С., доц. Клочко В.В.), косметологічні засоби та препарати (доц. Богдан Т.З., доц. Яловенко О.І.). Майже половина викладачів кафедри є її випускниками – доценти Поліщук В.Ю., Ліновицька В.М., Дзигун Л.П., старші викладачи Тітова Л.О., Громнадська М.О., асистенти Сироїд О.О., Зубик П.Р., Хабленко А.Д. Провідні викладачі кафедри здійснюють керівництво аспірантами та готують наукові кадри за спеціальністю «Біотехнології та біоінженерія» в рамках аспірантури університету.

Кафедра співпрацює з провідними науковими установами та промисловими підприємствами біотехнологічної та фармацевтичної галузі, де мають змогу пройти практику та стажування студенти. Налагоджені міжнародні звязки з Національним технологічним інститутом штату Карнатака (Індія), університетом м. Хуечжоу (провінція Гуандун, КНР), університетом м. Хуаян (провінція Джіангсу, КНР), Євразійським національним університетом ім. Л.М. Гумільова (Республіка Казахстан).

Студенти кафедри поряд із навчанням беруть участь у Всеукраїнских олімпіадах з біотехнології та займають призові місця,  Всеукраїнських конкурсах наукових робіт, перемагають в університетських конкурсах та спортивних змаганнях.