31 березня  2017 року на базі факультету біотехнології та біотехніки Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»  відбулася науково-практична конференція, що є фінальним етапом Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук з спеціальності «Біотехнологія» у 2016/2017 навчальному році.

До галузевої комісії в цьому році  надійшло 32 науково-дослідні роботи з 10 міст України (Київ, Харків, Львів, Чернівці, Чернігів, Дніпро, Маріуполь, Кам’янське, Полтава, Черкаси).

Студенти, що взяли участь у Конкурсі навчаються в 15  українських ВНЗ, а саме:

Державний вищий навчальний заклад “Приазовський державний технічний університет”, м.Маріуполь

Державний вищий навчальний заклад «Український державний хіміко-технологічний університет», м.Дніпро

Дніпровський державний технічний університет, м.Кам’янське

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», м.Харків

Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», м.Київ

Національний університет «Львівська політехніка», м.Львів

Національний університет біоресурсів і природокористування України, м.Київ

Національний університет харчових технологій, м.Київ

Національний фармацевтичний університет, м.Харків

Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, м.Полтава

Харківська державна зооветеринарна академія, м.Харків

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, м.Харків

Черкаський державний технологічний університет, м.Черкаси

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, м.Чернівці

Чернігівський національний технологічний університет, м.Чернівці

Безпосереднє заслуховування доповідей з презентаціями та захист роботи студентами у вигляді питань від журі велася за основними науковими напрямками:

«Промислова, харчова, сільськогосподарська, медична та фармацевтична біотехнологія»

«Молекулярна біотехнологія та біоінформатика»

«Екологічна біотехнологія та біоенергетика»

«Біоінженерія та біомедицина»

Всього було заслухано 27 наукових доповідей.

За даною спеціальністю в Україні конкурс проводиться вже втретє, але, як і в попередні роки, галузеві спрямування представлених робіт підтверджують універсальність та перспективність Біотехнології в нашій державі. Так, об’єктами досліджень студентів були бактерії, гриби, стрептоміцети, водорості, рослини, риби, членистоногі. Частина робіт була присвячена вивченню біологічної активності різноманітних сполук. На окремій секції «Біоінженерія та біомедицина» були представлені доповіді щодо обладнання біотехнологічного призначення, а також сучасні методи та засоби лікування людини та тварин.

Технології, щодо яких пропонувалися вдосконалення, стосувалися виробництва антибіотичних речовин, полісахаридів, отримання корисних харчових продуктів, а також отримання біопалив та очищення води.

Високий рівень найкращих науково-дослідних робіт, а також ґрунтовні та впевнені відповіді на питання комісії та гостей конкурсу дозволили конкурсній галузевій комісії розподілити дипломи наступним чином:

Диплом І ступеню:

Зусько Катерина Вікторівна, Покойовець Катерина Юріївна (Національний університет харчових технологій)

Булаєвська Марина Олександрівна (КПІ ім. Ігоря Сікорського)

Боліла Єлизавета Миколаївна, Семенюк Сергій Миколайович (КПІ ім. Ігоря Сікорського)

Диплом ІІ ступеню:

Вороненко Андрій Анатолійович (Національний університет харчових технологій)

Дарменко Євгенія Анатоліївна, Лехан Андрій Валентинович (КПІ ім. Ігоря Сікорського)

Прохоров Юрій Юрійович, Остапенко Жанна Ігорівна (КПІ ім. Ігоря Сікорського)

Диплом ІІІ ступеню:

Єфремова Валерія Юріївна (Національний фармацевтичний університет)

Молочко Марина Вікторівна, Трояновська Людмила Вікторівна (КПІ ім. Ігоря Сікорського)

Тимошенко Єлизавета Дмитрівна (КПІ ім. Ігоря Сікорського)

Пономаренко Ганна Володимирівна (Національний університет харчових технологій)

Ревтов Олексій Олександрович, Лісогор Іван Олександрович (КПІ ім. Ігоря Сікорського)

Всі інші учасники, якими також були представлені  цікаві та наочні презентації за актуальними темами, що стосуються біотехнології, були відзначені дипломами за високий рівень наукової роботи, презентації або захисту, а також за оригінальну доповідь та представлення результатів.

Бажаємо успіхів усім учасникам цьогорічного конкурсу: студентам, викладачам, науковцям і всім небайдужим до Біотехнології!